12 Haziran 2014 Perşembe

                                Merhaba, merhaba ve tekrar merhaba !


 Sanırım çokkk çokkkk uzun zamandır yazmıyorum. Gerçi daha da buraya uğramayabilirdim. Çünkü unutuşum yahu. Nası insanım bazen sevdiğim şeyleri bile unutuyorum. İyki minik Balığım bana hatırlattı.Senin bloğun vardı; yazsana evdesin artık netinde var dedi. Zihnim aydınlandı resmen. Evet benim bir bloğum var ve evet yazabilirim. Ve  yine evet bu tonla sıkıntı ve sinirden bir şekilde uzaklaşabilirim. Gerçi zumba biraz işe yarıyor. Oda ayrı bir hikaye. Kocaman olan totomu bir sağa bir sola oynatmanın bu kadar güç olduğunu bu günlerde yaşıyorum. Nasılda hantalmışım. Bi gün gazetelerde zumba yapan masum köylü öldü diye bi haber falan çıkarsa o kesin benimdir. Allahım ne rezillik. Ama müstahaktır bana yap sıkıntıyı ye nutellayı yahu benim bildiğim insanlar bira göbeği yapar ben nutella göbeği yaptım. Hemide öylebi yapmışım ki erimeye niyeti yok meretin.
Neyse ben söz verdim kendime  bu yaz bi ton şey yapacağım. Yani inşallah yaparım en azından düşünüyorum bi hedefim falan var yani bence bu bile bi başarı.Hatta şimdi aklıma geldi. tamamdır buraya liste çıkarayım. Yazın yapılacaklar, yapılanlar ve üşenilip yapılmayanlar bloğu olsun bi süre. E tabi araya da bi kaç kitap tanıtımı,, alıntısı falan sıkıştırırım e hoş olur yani. Şayet  bi insan evladı okumaya falan kalkarsa canı çok sıkılıp bana ve  kendine bloğa girdiği için lanet etmesin dimi. Tamam ben öyle yapayım. Hadi başlıyım listeye.
    
     YAZIN YAPILACAKAR
1-İngilizce kursuna gidilecek
2-E parayı veriyosam ingilizceyide azbucuk öğrenmem gerekiyor dimi.Yoksak salak derler adama :)
3-İngilizcenin yanında çerez niyetine hafta sonları verilen almanca dersine katılınacak.
4-ALES pıtırcığına çalışılacak. (Çaktırmayın bunu hobi niyetine yapmayı düşünüyorum)
5-Nutella göbeğinden kutulunacak. (ahhh bu çokkk zor çokkk. Höpür höpür yerken düşünmedim tabi bunları)
6-Evde sinir krizine girilmeyecek ( bunu pek evdekilere yansıtmıyorum sanırım çığlıklarımı bizim çiftliğin köpekleri dinliyor. Yazık valla hayvancıklara)
7-Biraz sosyalleşilecek (Balığıma dedim biz multiasosyaliz. Yeter az insan içine çıkmak lazım )
8-Kİtap okunacak yazmak istiyor canım ama onu zaten yapıyorum. Neyse yazmış olayım
9-Bu şıkta bırakmayı düşünüyordum ama yeni aklıma geldi bide antropoloji bakmak istiyorum biraz. E nede olsa yan dal yapmaya niyetlendik. Bi içine dalmak lazım.
 Şimdilik aklıma gelenler bu kadar daha da olursa ekleme yaparım.

Özlemişim valla yazı yazmayı .Gerçi günlüğüme de yazıyorum ama bu daha bi seri işliyor.
Gecenin 3'ünde bunları buraya yazdığım için sanırım bi mutlu oldum :) Şimdide gideyim.
Hadi gittim >:)